>

محوطه سازی

بسیاری از افراد به‌اشتباه فکر می‌کنند که منظور از محوطه‌سازی، تنها ایجاد گل‌وگیاه است. درصورتی‌که این‌طور نیست. در کار محوطه‌سازی، کارهای خیلی بیشتری از جمله ایجاد حوض یا برکه، آلاچیق و غیره انجام می‌شود. تمامی این موارد با رعایت کامل اصول ایمنی هستند. وقتی صحبت از محوطه‌سازی می‌شود، در حقیقت منظور این است که المان‌های مختلف چطور باید استفاده شوند و همچنین چینش و نحوه قرارگیری آن‌ها کنار یکدیگر باید به چه شکل باشد؟

 اهمیت محوطه سازی به این دلیل است که امروزه مهمترین مشکلات شهر ها پدیده وارونگی و آلودگی هوا می باشد. یکی از راه های مقابله با این آلودگی ها در نظر داشتن و بوجود آوردن محوطه فضایی سبز (محوطه سازی) در اطراف ساختمان یا پشت بام منزل می باشد. این امر باعث جذب آلودگی هوا و در نتیجه خارج کردن اکسیژن از خود می باشد.
75
برنامه ریزی
65
محوطه سازی
90
طراحی پلن

ما همیشه آماده کمک به مشتریان خود هستیم

در حال توسعه فرایندها و رویه های مالی

موارد مهم در محوطه سازی

همان‌طور که در مقدمه اشاره کردیم، برای محوطه‌سازی باید به چند موردتوجه داشته باشید. در ادامه این موارد را به شما معرفی می‌کنیم.

فضای سبز حیاط

 یکی از موارد بسیار مهمی که در محوطه‌سازی حتماً باید رعایت کنید، موضوع فضای سبز است. فضای سبز یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که همیشه در ساختن محوطه مدنظر قرار می‌گیرد. برای ساخت فضای سبز، می‌توانید از ایده‌های مختلفی بهره ببرید. همچنین می‌توانید با مشاهده عکس‌ها یا مشاوره گرفتن از متخصص، برای ساخت قسمت فضای سبز، به نتیجه برسید. اهمیت فضای سبز در ساخت محوطه منظور از فضای سبز، این است که از گیاهان و درختان برای زیباسازی محوطه استفاده کنیم. لازم به ذکر است که برای انتخاب گیاهان مناسب در محوطه، باید به پوشش گیاهی آن منطقه توجه داشت. برای قسمت فضای سبز، می‌توانید از چمن مصنوعی یا طبیعی هم استفاده کنید.

مسیرهای دسترسی حیاط

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در محوطه سازی حتماً باید مدنظر قرار بگیرد، موضوع مسیرهای دسترسی هستند. طراحی محوطه باید به‌گونه‌ای باشد که به مسیرهای دسترسی هم توجه کافی شود. به‌عبارت‌دیگر، مسیر عبور یا خروج از محوطه باید مشخص بوده و شخص برای تردد مشکلی نداشته باشد. به‌غیراز این مورد، حتماً لازم است که علاوه بر تردد، به قسمت‌های مختلف از جمله فضای سبز یا قسمت‌های مختلف محوطه دسترسی داشت. نورپردازی در ساخت محوطه

نورپردازی محوطه

 یکی دیگر از مواردی که می‌توانید در محوطه سازی مدنظر خود قرار دهید، موضوع نورپردازی است. با نورپردازی فضا ظاهر جدید و متنوعی به خود می‌گیرد. همچنین برای نشستن در شب‌ها بسیار مناسب خواهد بود. وقتی نور مناسب وجود داشته باشد، به‌راحتی می‌توان در ساعت‌های شب در آلاچیق، روی نیمکت یا هرجای دیگری از محوطه نشست و لذت برد.

 کف‌سازی محوطه

 یکی دیگر از مواردی که در ساخت محوطه باید مدنظر شما باشد، موضوع کف سازی است. در کف سازی حتما باید به مصالحی که مورداستفاده قرار می‌گیرد، توجه داشته باشید. مصالح باید مناسب انتخاب شده باشند. به¬علاوه به به این مورد هم دقت کنید که تقسیم بندی فضا به درستی انجام شود. به طوری‌که که دسترسی به تمام نقاط محوطه امکان‌پذیر باشد. ساخت استخر یا نهر و برکه در محوطه

“من نمی توانم فرمول موفقیت را به شما بدهم ، اما می توانم فرمول شکست را به شما بدهم فرمول شکست این است: سعی کنید همه را راضی کنید.” دیوید اسوالد
برنامه ریزی و استراتژی تجاری

هر طرح فضای باز شامل محوطه سازی سخت به شکل مسیرها، پاسیوها، آلاچیق ها، دیوارها، عرشه ها، لبه ها و موارد دیگر است. همراه با گیاهان و منظره نرم نیز شامل تخت ها و حاشیه ها و گیاهان درون آنها، چمنزارها و غیره است.

در محوطه سازی باغ، پیش از آماده شدن و کاشت سافت‌اسکیپ، ابتدا فضای سخت تکمیل می‌شود. زهکشی و تسطیح سایت با ساخت دیوارهای حائل و حصارها و سنگفرش ها و یا عرشه سازی و تسطیح برای چمن ها تکمیل می شود; پس از آن، بسترها و حاشیه ها ترسیم می شوند و خاک قبل از کاشت و مالچ پاشی بهبود می یابد، سپس خاک سطحی برای چمن ها گذاشته می شود.

Call Now Buttonمشاوره رایگان!